موسسه علمی پژوهشی فری تز

پرستاری

پرستاریReviewed by مهدی عسگری on Sep 17Rating: 5.0انجام پایان نامه پرستاریپرستار بايد شخصيت منظم و دقيقي داشته باشد زيرا که نظم و دقت اساس اين رشته است. پرستار بايدتسلط روحي و رواني کامل روي خود داشته باشد تا بتواند در سخت ترين شرايط جسمي و روحي رفتار مناسبي با بيماران و همراهان آنها داشته باشد. علاوه براين دانشجوي پرستاري از سلامت کامل جسماني برخوردار باشد زيرا مشکلات به ظاهر کوچک همچون لرزش دست و لکنت زبان باعث کاهش کارايي شديد يک پرستار ميشود.

پایان نامه پرستاری

معرفي رشته پرستاري

چگونه ميتوانم پرستاري قبول شوم چگونه ميتوانيم پرستاري قبول شويم

پرستاري يکي از شاخه هاي علوم پزشکي است که وظيفه ي مراقبت از بيماران را به عهده دارد. البته با پيشرفت علم و تکنولوژي بر خلاف گذشته پرستاري نيازمند مدرک معتبر است و وظيفه ي يک پرستار تنها محدود به مراقبت از بيماران نميشود.پایان نامه پرستاری

 

در تقسيم بندي ها آکادميک ارزش يک پرستار هم تراز ارزش يک پزشک بيان شده است زيرا بيمار بيشترين ارتباط را در بيمارستان با پرستار دارد و رضايت بيمار از پرستار به معناي رضايت او از بيمارستان است.

پایان نامه پرستاری

به طور کلي نقش هاي يک پرستار را ميتوان در موارد زير خلاصه کرد:
-وظيفه مراقبت از بيماران در بيمارستان و انجام کار پانسمان و تزريقات
-وظيفه ي مراقبت از بيماران در همه ي مراحل زندگي به منظور تصحيح عادات غذايي و دارويي و پيشگيري از بيماري ها
-نقش آموزش دهنده به افراد جهت رفع نياز هاي يادگيري آنها در زمينه مراقبت از بيمار
-نقش هماهنگ کننده و ارتباط دهنده بيمار و پزشک
-تحقيق درباره نحوه کاهش تعداد روزهاي بستري بيمار و بهبود هرچه سريعتر
-انتقال خواست ها و نياز هاي بيمار به خانواده بيمار
-مسؤوليت مديريت بخش(نظارت وکنترل گروه پرستاري و بررسي مشکلات اين بخش) پایان نامه پرستاری

تاريخچه ي رشته ي پرستاري

پرستاري حرفه اي در ايران برگرفته از کشور هاي اروپايي است.اولين بار در سال ???? در اروميه مدرسه پرستاري داير گرديد.در سال ???? طبق مصوبه صنف پرستاران پذيرش داوطلبان با مدرک ديپلم در دوره ي ? ساله ي پرستاري شروع شد و ارزش مدرک پرستاري معادل ليسانس در نظر گرفته شد.

در سال ????دوره ي ليسانس پرستاري در وزارت علوم تصويب گرديد و طول اين دوره به ? سال افزايش يافت. در سال ???? با تشکيل دانشکده ي پرستاري اين رشته ي دانشگاهي توسعه ي فراوان يافت.اولين زن پرستار ايراني فاطمه توانايي و اولين پرستار مرد دارنده ي مدرک دانشگاهي پرستاري در ايران

آشنايي با دروس دانشگاهي رشته ي پرستاري

تعدا د واحد هاي درسي پرستاري در مقطع کارشناسي ??? واحد وطول مدت تحصيل مقطع کارشناسي اين رشته حداقل ? سال و حداکثر ? سال بوده و پس از آن امکان ادامه تحصيل در مقاطع کارشناسي ارشد و دکترا وجود دارد.دروس اين رشته ي تحصيل را به دو گروه علوم پايه و علوم تخصصي ميتوان تقسيم بندي کرد.

که دروس پايه شامل مواردي همچون : انگل شناسي ،ميکروب شناسي،بيوشيمي،ايمونولوژي و فيزيولوژي تشريح است.

و دروس تخصصي شامل مواردي همچون: پرستاري بهداشت،پرستاري بهداشت جامعه،پرستاري مادران و نوزادان،بيماري هاي داخلي، بيماري ها و پرستاري هاي مربوط،اخلاق پرستاري و پرستاري در فوريت ها است.پایان نامه پرستاری

مهارت هاي لازم براي اشتغال در حرفه ي پرستاري
پرستار شخصي است که در بيمارستان بيشترين برخورد با بيماران وهمراهان آنها داراست بنابراين سلامت کامل جسمي و رواني لازمه ي شغل پرستاري است. پرستار بايد عاشق خدمت به انسان ها باشد وصبر و علاقه ي لازم براي اين حرفه را داشته باشد.انجام پایان نامه پرستاری

پرستار بايد شخصيت منظم و دقيقي داشته باشد زيرا که نظم و دقت اساس اين رشته است. پرستار بايدتسلط روحي و رواني کامل روي خود داشته باشد تا بتواند در سخت ترين شرايط جسمي و روحي رفتار مناسبي با بيماران و همراهان آنها داشته باشد. علاوه براين دانشجوي پرستاري از سلامت کامل جسماني برخوردار باشد زيرا مشکلات به ظاهر کوچک همچون لرزش دست و لکنت زبان باعث کاهش کارايي شديد يک پرستار ميشود.
همچنين متقاضيان اين رشته بايد روي برخي از دروس دبيرستان از جمله زبان انگليسي،شيمي و زيست تسلط لازم را داشته باشند. تسلط بر زبان انگليسي براي به روز بودن و استفاده از مجلات و منابع علمي در اين رشته ضروري است.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)