موسسه علمی پژوهشی فری تز

انگل شناسی پزشکی

انگل شناسی پزشکیReviewed by فری تز on Sep 17Rating: 5.0انجام پایان نامه انگل شناسی

انجام پایان نامه انگل شناسی

سرويس Open-i يکي از پايگاه‌هاي نسبتاً جديد و کمتر شناخته شده کتابخانه ملي پزشکي آمريکا براي جستجوي انواع تصاوير شامل (نمودار، گراف،‌ عکس‌هاي باليني و غيره) در متون و کلکسيون‌هاي عکس‌هاي زيست‌پزشکي اوپن‌سورس است.انجام پایان نامه انگل شناسی

جستجو هم به صورت وارد کردن واژه و هم با وارد کردن عکس‌ از کامپيوتر شخصي امکان‌پذيراست که در مورد اخير مي‌توان يک عکس را با کشيدن و انداختن (drag & drop) آن هم جستجو کرد.

از مزاياي اين پايگاه امکان ايجاد انواع فيلتر يا محدود‌کننده براي هدفمندتر کردن نتايج جستجو است. در Open-i مي‌توان به بيش از يک و نيم ميليون تصوير از ??? هزار مقاله موجود در پابمد سنترال PubMedCentral و بيش از ? هزار تصوير راديوگرافي و حدود ? هزار گزارش راديولوژي دسترسي داشت.

انجام پایان نامه انگل شناسی

اما به صورت دقيق‌تر، منابع اين پايگاه در حال حاضر عبارتند از:

?- منابع با دسترسي آزاد موجود در پابمد سنترال PubMedCentral که در واقع آرشيو مجلات علمي رايگان کتابخانه ملي پزشکي امريکاست.
?- شبکه بيمارستاني دانشگاه ايندياناي آمريکا
?- کلکسيون آموزشي آناتومي جراحي ارتوپدي در کتابخانه ديجيتال دانشگاه کاليفرنياي جنوبي۱

نوبل پزشکي به انگل‌شناسي رسيد!

جايزه نوبل پزشکي به طور مشترک به سه نفر به خاطر اکتشافاتي که در زمينه داروهاي جديد ضد انگلي داشتند، تعلق گرفت. مراسم رسمي اعطاي جوايز نوبل توسط پادشاه سوئد، در دهم دسامبر امسال در استکهلم برگزار خواهد شدانجام پایان نامه انگل شناسی در موسسه فری تز

سهم هر يک از اين سه برنده به اين صورت است که نصف جايزه به خانم يويو تو (Youyou Tu) چيني به خاطر کشف داروي ضد مالارياي آرتميسينين (Artemisinin) و و نصف ديگر آن به صورت مشترک به «ويليام کمپل» (William Campbell) ايرلندي و «ساتوشي اومورا» (Satoshi ?mura) ژاپني براي کشف داروي ضد نماتودي آيورمکتين (Ivermectin) داده خواهد شد.

خانم «يويو تو» ?? ساله (متولد ????)، در سال ???? از دانشگاه پزشکي پکن فارغ‌التحصيل شد و از سال ???? تا ???? به عنوان دانشيار در آکادمي پزشکي سنتي چيني مشغول به کار بود و اکنون نيز استاد ارشد اين آکادمي است.انجام پایان نامه انگل شناسی در فری تز با برترین اساتید

او نخستين دانشمند چيني است که موفق به دريافت جايزه نوبل در علوم شده است. داروي آرتميسينين که وي آن را از گياه (Artemisia annua) (خاراگوش يا افسنطين) استخراج کرده است، جان ميليون‌ها نفر از بيماران مبتلا به مالاريا را نجات داده است.

شايد جالب باشد که بدانيد خانم تو به پروفسور سه نه (?Professor of Three Noes) معروف است؛ چرا که وي نه داراي مدرک تحصيلات تکميلي (PhD) است، نه در خارج از چين مطالعه و تحقيق کرده است، و نه عضو آکادمي علوم ملي چين است.

تا سال ???? در چين هيچ برنامه‌اي براي تحصيلات تکميلي و عالي وجود نداشت و اين کشور از بقيه دنيا منزوي بود. پروفسور يويو تو امروزه به عنوان يک نمونه بارز از اولين نسل کارگران پزشکي از زمان تأسيس جمهوري خلق چين در ???? شناخته مي‌شود.انجام پایان نامه انگل شناسی

آقاي «ويليام کمپل» که او هم ?? ساله و متولد ???? است، مدرک کارشناسي جانورشناسي خود را از دانشگاه دوبلين و مدرک دکتراي خود در سال ???? را از دانشگاه ويسکانسين مديسون آمريکا دريافت کرد. کمپل پس از آن تا سال ???? در موسسه تحقيقات درماني مرک (Merck) به کار مشغول شد.

وي اکنون يکي از اساتيد برجسته تحقيق در دانشگاه درو (Drew) در نيوجرسي آمريکاست. ويليام کمپل که تابعيت آمريکا را نيز دارد، دومين ايرلندي است که به افتخار دريافت جايزه نوبل نايل شده است.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)