موسسه علمی پژوهشی فری تز

زمانبندی انجام پایان نامه

زمانبندی انجام پایان نامه در دانشگاه های مختلف متفاوت است. به همین دلیل یک زمانبندی ثابت برای همه دانشجویان وجود ندارد و هرکس باید طبق قوانبن دانشگاه خود مراحل انجام پایان نامه را پیش ببرید. اما ما در این مقاله قصد داریم زمانبندی متداول که برای اکثر دانشگاه ها انجام می‌شود را بیان کنیم. پس در ادامه مقاله همراه ما باشید.

زمانبندی انجام پایان نامه

انتخاب استاد راهنما

برای انتخاب استاد راهنما دانشجو در نیمه دوم سال تحصیلی دانشجو تا اواسط اردیبهشت و در نیمه اول سال تحصیلی تا پایان مهر ماه زمان دارد.

تعیین استاد راهنما

موافقت استاد راهنما نیز حداکثر تا یک هفته پس از درخواست دانشجو انجام می‌شود به همین دلیل در نیمه دوم تا پایان اردیبهشت و در نیمه اول تا اوایل آبان استاد راهنما مشخص می‌شود.

مصوبه شورای تحصیلا تکمیلی

این شورا درخواست را به سرعت بررسی کرده و نتیجه را تا پایان اردیبهشت و در نیمه اول تا اوایل آبان اعلام می‌کند. پس از تصویب نیز به دانشجو و استاد راهنما اطلاع رسانی می‌شود.

انتخاب استاد مشاور

برای ارائه طرح پایان نامه و انتخاب استاد مشاور دانشجو در نیمه دوم تحصیلی تا اواخر خرداد و در نیمه اول تا اوایل آذر فرصت دارد.

گزارش پیشرفت

دانشجو باید گزارش پیشرفت خود را هر ماه برای استاد راهنما و مشاور ارسال کند.

اعلام آمادگی برای دفاع

دانشجو باید یک ماه قبل از تاریخ دفاع آمادگی خود را برای دفاع اعلام کند. در غیر اینصورت باید به دنبال تمدید زمان انجام پایان نامه باشد.

اخذ مجوز

دانشجو باید درخواست اخذ مجوز را ۲۰ روز قبل از دفاع از پایان نامه انام دهد.

دعوت از داوران

پس از گرفتن مجوز دانشجو باید سریعا از داوران برای حضور در جلسه دفاع دعوت به عمل آورد.

ارزیابی پایان نامه

ارزیابی پایان نامه و صورت جلسه دفاع در روز دفاع انجام می‌شود.

ارسال چکیده

چکیده را باید یک ماه بعد از دفاع ارسال کرد.

امیدواریم از مطالعه مقاله زمانبندی انجام پایان نامه لذت برده باشید. با مقالات آموزشی فری تز در زمینه انجام پایان نامه و نوشتن مقاله همراه باشید.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)