موسسه علمی پژوهشی فری تز

فیزیک هواشناسی

فیزیک هواشناسیReviewed by Admin on Sep 14Rating:

هواشناسي مسير ايرانيمعرفي رشته کارشناسي فيزيک هواشناسي:

علم فيزيک را عموما علم ماده و حرکت و رفتار آن در فضا و زمان با در نظر گرفتن مفاهيمي همچون انرژي، اندازه حرکت، نيرو و بسياري از عوامل ديگر مي‌دانند که اين ماده مي تواند از ذرات زير اتمي گرفته تا کهکشان‌ها و اجرام بسيار بزرگ آسماني باشد.

در حقيقت هدف اصلي علم فيزيک توصيف تمام پديده‌هاي طبيعي قابل مشاهده و غير قابل مشاهده براي بشر به شکل کمي است .به زبان ديگر فيزيک‌ علم‌ زندگي‌ است‌ .

رشته فيزيک گرايش هواشناسي :

گرايش هواشناسي يکي از جذاب ترين حوزه ها در علم فيزيک به خصوص براي علاقمندان مي باشد. هواشناسي به مفهوم امروزي علمي نوپا در کشور ايران است .

هواشناسي شاخه‌اي تخصصي از فيزيک پيشرفته‌ است که از ابزارهاي رياضي پيچيده‌اي بهره مي‌گيرد و بر همه علوم فيزيک تکيه‌اي استوار دارد. گرايش‌ هواشناسي‌ اطلاعات‌ پايه‌اي‌ و متنوعي‌ درباره‌ انواع‌ پديده‌هاي‌ جوي‌ و برخورد علمي‌ با آنها ارائه‌ مي‌دهد و همچنين‌ با مطالعه‌ ديناميک‌ وضعيت‌ هوا مي‌توان‌ بررسي‌ کرد که‌ شرايط‌ هوا چگونه‌ تغيير کرده‌ و چه‌ پارامترهايي‌ براي‌ ايجاد اين‌ تغيير لازم‌ است‌.

در ادامه براي آشنايي بيشتر متقاضيان انتخاب رشته کنکور و نيز افرادي که در بازار کار و استخدام به دنبال آينده شغلي بهتري هستند، اطلاعات بيشتري شامل: برنامه درسي(سرفصل) و تعداد واحد ها، دانشگاه هاي داراي رشته فيزيک هواشناسي، معرفي رشته هاي ارشد و دکتري فيزيک (به منظور ادامه تحصيل در مقاطع بالاتر آموزش عالي) و معرفي فرصت شغلي و بازارکار اين رشته ارايه مي شود.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)