موسسه علمی پژوهشی فری تز

مدیریت بازرگانی

مدیریت بازرگانیReviewed by Admin on Sep 14Rating:

مديريت بازرگاني از مهمترين بخش هاي مديريت شرکت هاي تجاري است زماني يک شرکت مي تواند بين خود مشتريان و خريدارانش ارتباط تجاري خوبي برقرار کند که يک مدير بازرگاني موفق داشته باشد . فردي که مديريت بازرگاني يک بنگاه اقتصادي را به عهده مي گيرد در جذب مشتريان و عرضه و معرفي صحيح و اصول محصول يا خدمات يک شرکت تلاش مي کند و به طور طبيعي مدير بازرگاني فردي است که نقش اساسي در سود و زيان شرکتها دارد . دوره کارشناسي مديريت بازرگاني يکي از دوره هاي تحصيلي آموزش عالي است و هدف از تشکيل اين دوره آموزش نيروي انساني متخصص مورد نياز سازمانها، اداره ها، موسسه ها و شرکتهاي دولتي و خصوصي در زمينه بازرگاني با وظايف و هدفهاي گوناگون در سطوح کارشناسي مي باشد.

هدف رشته:
هدف از اين رشته عبارت است از : آشنايي دقيق با وظايف اساسي سازمانهاي بازرگاني ، افزايش مهارت و توانايي دانشجويان در شناخت مسائل مبتني به مديريت ، جمع آوري و تجزيه و تحليل اطلاعات مربوط به هر يک از اين مسائل ، ارزيابي راه حلهاي مختلف در مورد هر مسأله و تصميم گيري و اجراي تصمميمات متخذه .

صنعت و بازار کار:
فارغ التحصيلان اين رشته با آگاهي و شناختي که از ساخت سازمان، تئوريهاي مديريت و سازماندهي و تکنيکهاي مختلف تصميم گيري دارند قدرت حل مشکلات را پيدا مي کنند و همچنين علاوه بر دانش نظري با کاربردهاي اين رشته نيز آشنا مي شوند. فارغ التحصيلان مديريت بازرگاني مي توانند در مؤسسات بازرگاني، امور دفتري مانند: تدارکات، اداره امور کارگزيني، امور مالي، بازاريابي مشغول به کار شوند.

دانشگاه ها:
اين گرايش از قديمي ترين گرايش هاي مديريت است که کار خود را در سال ۱۳۳۳ به موجب عقد قرارداد بين دانشگاه تهران و دانشگاه کاليفرنياي جنوبي به منظور تربيت مديران براي اداره سازمانهاي دولتي و خصوصي ،در دانشکده حقوق دانشگاه تهران با همکاري گروهي از اساتيد آمريکايي آغاز کرد، سپس اين رشته در مقاطع و گرايش هاي مختلف و در دانشگاههاي گوناگون کشور گسترش يافته و همينک در غالب دانشگاههاي دولتي، آزاد و پيام نور ارائه مي گردد.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)