موسسه علمی پژوهشی فری تز

مدیریت مالی

مدیریت مالیReviewed by Admin on Sep 14Rating:

با توجه به روندجهاني شدن اقتصاد کشورها، متخصصان مالي کشور، بايستي با نظام‌هاي مالي جهاني و شيوه‌هاي سرمايه‌گذاري و ابزارهاي مالي پيشرفته آشنايي داشته باشند تا کشور بتواند موقعيت مالي خود را در دنياي متلاطم امروز تثبيت کند. رشته مديريت مالي در همين راستا ايجاد شده است. در اين رشته دانشجويان با تئوري‌هاي نوين مديريت مالي و کاربرد آنها آشنا مي‌شوند و در نهايت مي‌توانند با ارائه راهکار‌هايي براي بسط و توسعه سرمايه‌گذاري، گام‌هاي مؤثري در حل مشکلات اقتصادي کشور بردارند. دانش‌آموختگان مديريت مالي علاوه بر توانايي تجزيه و تحليل و حضور فعال در بازارهاي مالي مي‌توانند وضعيت مالي شرکت‌ها و مؤسسات را مورد ارزيابي قرار دهند و در اخذ تصميمات مالي مؤثر در سازمان‌ها، نقش اساسي ايفا کنند.

درس‌هاي اين رشته در طول تحصيل

دروس اصلي و تخصصي:

مديريت مالي، پول و ارز بانکداري، بازاريابي و مديريت بازار، مديريت استراتژيک، اقتصاد سنجي‌ مالي، رياضيات و کاربرد آن در مديريت مالي، آمار و کاربرد آن در مديريت مالي، توسعه اقتصادي و برنامه‌ريزي، حقوق بازرگاني، حسابداري صنعتي، اصول مديريت مالي، مباني مديريت سرمايه‌گذاري، مديريت مالي در ايران، نهادهاي پولي و مالي، نهادهاي پولي و مالي بين‌الملل، مباني مهندسي مالي، بازار پول و سرمايه، مباني ريسک و مديريت بيمه، برنامه‌ريزي مالياتي، قراردادهاي بيمه، متون مالي، مباني بانکداري و مديريت بانک.

منبع: کتاب آشنايي با رشته هاي دانشگاهي سازمان سنجش آموزش کشورتاليف خانم فيروزه سودايي ونرم افزار سامان رشته ي سازمان سنجش

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)