موسسه علمی پژوهشی فری تز

آموزش نرم افزار های رشته مهندسی نفت

آموزش نرم افزار های رشته مهندسی نفتReviewed by امیر میرهادی on Sep 18Rating: 4.5
انجام پایان نامه مهندسی نفت

انجام پایان نامه مهندسی نفت

انجام پایان نامه مهندسی نفت

حفاری و استخراج نفت مسیر ایرانی شامل تعریف رشته مهندسی نفت گرایش استخراج نفت، تعداد و عناوین واحدهای درسی، معرفی رشته‌ها و گرایش‌های کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی نفت، فرصت‌های استخدامی و بازار کار رشته مهندسی نفت گرایش استخراج نفت و…

 

معرفی رشته مهندسی نفت گرایش استخراج نفت

ایران یکی از منابع و معادن بزرگ نفت و گاز جهان به شمار می‌رود. از همین رو تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد برای بهره برداری درست و بهینه از این سرمایه بسیار ضروری است. به همین منظور رشته کارشناسی مهندسی نفت در دانشگاه‌های کشور دایر شده است. دوره مهندسی نفت با بکاربردن علوم و تکنولوژی جدید در طراحی و اجرای عملیات بهره برداری منابع فسیلی، سهم و نقش به سزای خود را در تولید نفت و گاز و توسعه اقتصادی کشور ایفا می‌کند.

اساس دروس رشته مهندسی نفت مبتنی بر مکانیک سیالات، دینامیک گازها، ترمودینامیک سیالات، انتقال جرم و اقتصاد مهندسی است و هدف آن تربیت مهندسین کارآمدی است که بتوانند روش‌های بهینه بهره برداری از منابع نفت و گاز را طراحی و اجرا کنند. برگزاری کلاسهای آموزشی انجام پایان نامه ارشد مهندسی نفت

 

گرایش حفاری و استخراج نفت

طراحی تجهیزات حفاری و انجام عملیات در مناسب‌ترین شرایط و ارزیابی اثرات تکنولوژی حفاری و استخراج بر محیط زیست کشور و ارائه راه‌های مناسب برای جلوگیری از تخریب آن جزو فعالیت‌های گرایش حفاری و استخراج نفت است. یک مهندس حفار روش‌هایی را ارائه می‌دهد که هزینه حفاری را پایین و راندمان کار را بالا می‌برد.

 

مهندسی حفاری شاخه‌ای از مهندسی نفت می‌باشد که عملیات‌هایی نظیر عملیات حفاری، مهندسی گل حفاری و … را بر عهده دارند. فعالیت این گروه از متخصصان بعد از عملیات اکتشاف نفت شروع و منجر به استخراج نفت توسط بهره‌برداران می‌شود. مهندسی حفاری یکی از سخت‌ترین و پر خطرترین و البته پر درآمدترین مراحل در طی عملیات استخراج نفت می‌باشد.

 

در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان انتخاب رشته کنکور و نیز افرادی که در بازار کار و کاریابی به دنبال آینده شغلی بهتری هستند، اطلاعات بیشتری شامل: برنامه درسی (سرفصل) و تعداد واحدها، دانشگاه‌های دارای رشته مهندسی حفاری و استخراج نفت، معرفی گرایشهای ارشد و دکتری مهندسی نفت (به منظور ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آموزش عالی) و معرفی فرصت شغلی و بازارکار این رشته ارائه می‌شود. 

 

فری تز : موسسه انجام پایان نامه ، چاپ مقالات ISI ، چاپ مقالات علمی پژوهشی

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)