موسسه علمی پژوهشی فری تز

نانو مواد

نانو موادReviewed by Admin on Sep 14Rating:

کارشناسي ارشد مهندسي مواد گرايش نانو مواد
معرفي رشته :

موادي که حداقل يکي از ابعاد آنها در مقياس ? الي ??? نانومتر باشد، مواد نانويي يا نانو مواد خوانده مي‌شوند. اين مبحث در حوزه موضوعات نانوفناوري جاي مي‌گيرد. نانوفناوري، توانمندي توليد و ساخت مواد، ابزار و سيستم هاي جديد با در دست گرفتن کنترل در مقياس نانومتري يا همان سطوح اتمي و مولکولي و استفاده از خواصي است که در اين سطوح ظاهر مي شوند.

نانودانش و نانوفناوري مبتني بر شناخت ما از ساختار مواد است. از سوي ديگر روش‌هاي توليد و دست‌کاري ساختارها و مواد در صنايع مختلف مانند صنايع رنگ، سراميک، فولاد و …. در مهندسي مواد مورد بررسي و مطالعه قرار مي‌گيرند. با بکارگيري نانوفناوري مي توان اين روش‌ها را بهبود بخشيد و يا روش‌هاي کاراتر و حتي مواد و ساختارهاي جديدي با خواص بهتر طراحي و توليد نمود.
در ادامه براي آشنايي بيشتر متقاضيان انتخاب رشته کنکور ارشد و نيز افرادي که در بازار کار و کاريابي به دنبال آينده شغلي بهتري هستند، اطلاعات بيشتري شامل: برنامه درسي(سرفصل) و تعداد واحدها، دانشگاه هاي داراي رشته ارشد مهندسي مواد گرايش نانومواد، معرفي ساير گرايش هاي ارشد و دکتراي مهندسي مواد (به منظور ادامه تحصيل در مقاطع بالاتر آموزش عالي) و معرفي فرصت شغلي و بازارکار رشته نانومواد ارايه مي شود.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)