موسسه علمی پژوهشی فری تز

نفت حفاری

نفت حفاریReviewed by Admin on Sep 14Rating:

کارشناسي مهندسي نفت گرايش حفاري و استخراج نفت

حفاري و استخراج نفت مسير ايرانيشامل تعريف رشته مهندسي نفت گرايش استخراج نفت، تعداد و عناوين واحدهاي درسي ، معرفي رشته ها و گرايش هاي کارشناسي ارشد و دکتري مهندسي نفت، فرصت هاي استخدامي و بازار کار رشته مهندسي نفت گرايش استخراج نفت و ….

معرفي رشته کارشناسي مهندسي نفت گرايش استخراج نفت:

ايران يکي از منابع و معادن بزرگ نفت و گاز جهان به شمار مي‌رود. از همين رو تربيت نيروي انساني متخصص و کارآمد براي بهره ‌برداري درست و بهينه از اين سرمايه بسيار ضروري است. به همين منظور رشته کارشناسي مهندسي نفت در دانشگاه هاي کشور داير شده است.

دوره مهندسي نفت با بکاربردن علوم و تکنولوژي جديد در طراحي و اجراي عمليات بهره برداري منابع فسيلي، سهم و نقش به سزاي خود را در توليد نفت و گاز و توسعه اقتصادي کشور ايفا مي کند.

اساس‌ دروس‌ رشته مهندسي نفت مبتني‌ بر مکانيک‌ سيالات‌، ديناميک‌ گازها، ترموديناميک‌ سيالات‌، انتقال‌ جرم‌ و اقتصاد مهندسي‌ است‌ و هدف‌ آن‌ تربيت‌ مهندسين‌ کارآمدي‌ است‌ که‌ بتوانند روش‌هاي‌ بهينه‌ بهره‌ برداري‌ از منابع‌ نفت‌ و گاز را طراحي‌ و اجرا کنند
گرايش حفاري و استخراج نفت :

طراحي تجهيزات حفاري و انجام عمليات در مناسب ترين شرايط و ارزيابي اثرات تكنولوژي حفاري و استخراج بر محيط زيست كشور و ارائه راه هاي مناسب براي جلوگيري از تخريب آن جزو فعاليت هاي گرايش حفاري و استخراج نفت است.يك مهندس حفار روش هايي را ارائه مي دهد كه هزينه حفاري را پايين و راندمان كار را بالا مي برد.
مهندسي حفاري شاخه‌اي از مهندسي نفت مي‌باشد که عمليات هايي نظير عمليات حفاري، مهندسي گل حفاري و … را بر عهده دارند. فعاليت اين گروه از متخصصان بعد از عمليات اکتشاف نفت شروع و منجر به استخراج نفت توسط بهره‌برداران مي‌شود. مهندسي حفاري يکي از سخت ترين و پر خطر ترين و البته پر درآمد ترين مراحل در طي عمليات استخراج نفت مي باشد.

در ادامه براي آشنايي بيشتر متقاضيان انتخاب رشته کنکور و نيز افرادي که در بازار کار و کاريابي به دنبال آينده شغلي بهتري هستند، اطلاعات بيشتري شامل: برنامه درسي(سرفصل) و تعداد واحد ها، دانشگاه هاي داراي رشته مهندسي حفاري و استخراج نفت ، معرفي گرايشهاي ارشد و دکتري مهندسي نفت(به منظور ادامه تحصيل در مقاطع بالاتر آموزش عالي) و معرفي فرصت شغلي و بازارکار اين رشته ارايه مي شود.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)