موسسه علمی پژوهشی فری تز

هوافضا پیشرانش

هوافضا پیشرانشReviewed by Admin on Sep 14Rating:

آشنايي جامع با گرايش پيشرانش

با توجه به ايام انتخاب رشته سعي براين شد که بتونيم هرچه زودتر مطالب مربوط به آشنايي جامع با گرايش پيشرانش رو آماده کنيم و در اختيار کساني که نياز به آشنايي دارند قرار بديم. قبل از اين دو گرايش آيروديناميک و سازه رو به طور کامل معرفي کرديم …. به هرحال ممکنه که از نکاتي غافل شده باشيم از صاحب نظرها درخواست مي کنيم که اگر نکته اي يا انتقادي به مطالب دارند حتما تذکر بدهند تا مطالب غني تر بشن … با تشکر

به صورت خلاصه و كلي ميشه گفت هر چيزي كه نيروي لازم براي حركت جسم پرنده رو تامين كنه در دايره پيشرانش قرار مي گيره…

گرايش پيشرانش، نيروي جلوبرنده و محرك رو بررسي مي كنه…. بنابراين انواع سيستمهاي پيشرانش هوايي (هواپيما و بالگرد و انواع روتوکرافتها) و فضايي (موشكها و ماهواره ها و کليه فضاپيماها) موضوع مورد مطالعه براي يك مهندس پيشرانش در عرصه هوافضاست.

پيشرانش هوايي:
همه موتورهايي که در مسير حرکت خودشون، از هوا براي کارکرد موتور استفاده ميکنند در اين دسته هستند؛ اصطلاحاً به اين گروه از موتورها، هواتنفسي (Air Breathing) هم گفته ميشه. همه موتورهاي پيستوني و جت مورد استفاده در هواپيما، بالگرد و يا موشکهاي کروز عضو اين خانواده هستند.

موتورهاي پيستوني كه مثل موتور خودروهاي زميني كار مي كنند، نسل اول موتورهاي هوايي هستند و براي هواپيماهاي سبك که نياز به سرعت پرواز خيلي بالايي ندارند، استفاده ميشوند. وظيفه آنها توليد قدرت و توان براي به حركت در آوردن ملخ مي باشد.

در پيشرانش جت هوا ابتدا از ورودي موتور داخل كمپرسور شده و سپس در محفظه احتراق انرژي آن افزايش پيدا كرده و گازهاي داغ با سرعت بالا از نازل موتور خارج مي شوند. در واقع موتور هاي جت با با بلعيدن هوا و انرژي دادن به آن، ايجاد نيروي تراست مي كنند. فرايند و قسمتهاي مختلف موتور جت در زير نشان داده شده:
موتور موشک:

شناخته شده ترين عضو اين خانواده، موتورهاي شيميايي (يا همون موتور موشکي که ميشناسيم) هستند. اين موتورها سوخت و اکسيدايزر مورد استفاده خودشون رو داخل خودشون دارند و نيازي به استفاده از هوا ندارند. از لحاظ سوخت، ميشه اين موتورها را به سه دسته تقسيم کرد.
موتور موشك و راكت، علاوه بر ايجاد نيروي تراست، نيروي بالابر را هم تأمين مي كند. راکت­ها و موشک­ها با موتور سوخت جامد در سيستم هاي نظامي و تدافعي عملکرد بهتري دارند و بسيار قابل توجه اند. و موتورهاي با سوخت مايع بيشتر براي مسافت هاي طولاني و ماموريت فضايي مورد استفاده قرار مي گيرند.

فضاپيماهاي بين سياره اي:

براي مأموريتهاي بين سياره اي، استفاده از موتورهاي معروف موشکي ممکن نيست، چون که وزن سوخت و اکسيدايزر مورد نياز خيلي خيلي زياد ميشه و اصلاً انجام مأموريت را غيرممکن ميکنه. از طرف ديگر، به دليل نبودن نيروي جاذبه قابل توجه در اين مأموريتها، نيروي پيشران مورد نياز خيلي کم هست. به همين دليل، از موتورهاي هسته اي، يوني، پلاسما و … استفاده ميشود. اين موتورها ميتونند ضربه و تراست کمي توليد کنند اما در عوض مدت زمان کاريشون تا چند ماه ممکنه ادامه پيدا کنه.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)